Nieprzewidziane wydatki mają jedną wspólną cechę – nie można ich zaplanować. Wypadki - i przypadki - chodzą przecież nie tylko po ludziach, ale także po rzeczach. Jedni nazywają to złośliwością rzeczy martwych, inni po prostu naturalną koleją… rzeczy. Na szczęście jest na to sposób.
Każdy z nas z pewnością był w sytuacji, w której nagle musiał zrewidować swoje finansowe plany. Zasłużona pralka mogła przecież nieco przewrotnie odmówić posłuszeństwa na kilka dni przed wizytą rodziny. A opony samochodu tuż przed wakacyjnym wyjazdem mogły nagle zasugerować, że bez ich wymiany nigdzie się nie ruszą. W przypadku nieprzewidzianych wydatków warto wziąć pod uwagę kredyt na zakup towarów i usług, czyli raty Santander Consumer Banku. Dostępne „na miejscu” w ponad 35 000 sklepów stacjonarnych, a nawet bez wychodzenia z domu, w ponad 3 000 sklepów internetowych. Zawsze pod ręką.
Dlaczego warto kupować na raty?
Kredyty na zakup towarów i usług to jasne zasady, minimum niezbędnych formalności oraz sprawna informacja zwrotna w sprawie decyzji o przyznaniu kredytu – dokonywana na podstawie oceny zdolności kredytowej. Wygodnie i przyjemnie. Nie trzeba mieć pieniędzy w portfelu – wystarczy dopasować raty do swoich potrzeb. Warto wspomnieć o atrakcyjnych warunkach propozycji finansowej Santander Consumer Banku. 5, 10, 15, a nawet 50… ilość rat jest dopasowana do możliwości i potrzeb osoby zainteresowanej.
Jak kupić na raty w sklepie stacjonarnym?
Wystarczy wybrać towar, zgłosić się do sprzedawcy w celu podpisania umowy o kredyt na zakup towarów i usług (przygotowanej przez pełnomocnika Santander Consumer Banku, który w trakcie procesu skontaktuje się z bankiem w celu oceny zdolności kredytowej) i… cieszyć się zakupami. Więcej informacji o szczegółach tego procesu można poznać na stronie Santander Consumer Banku.
Jak kupić na raty w sklepie internetowym?
Po wybraniu towaru należy złożyć zamówienie, wybierając system eRaty jako formę płatności oraz wypełnić e-wniosek o kredyt na zakup towarów i usług. Następnie należy przesłać go do Santander Consumer Banku. Po otrzymaniu wniosku przez bank, konsultant skontaktuje się telefonicznie z kredytobiorcą i wspólnie z nim ustali sposób przesłania dokumentów. Następnie odbędzie się weryfikacja przesłanych dokumentów, a po uzyskaniu pozytywnej oceny zdolności kredytowej i podpisaniu umowy o kredyt, e-sklep wyśle zamówiony produkt. Sprawdź szczegóły dot. płatności ratalnych podczas e-zakupów w serwisie Santander Consumer Banku.
Jakie dokumenty są niezbędne przy zakupach ratalnych?
Tylko i wyłącznie dwa – dokument potwierdzający tożsamość (dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej jest to dowód osobisty) oraz zaświadczenie o źródle i wysokości dochodów. Jako źródła dochodów akceptowana jest nie tylko umowa o pracę, ale także renty, emerytury, wpływy z działalności gospodarczej i gospodarstw rolnych oraz dodatki, zasiłki, premie i wiele innych. Więcej informacji o wymaganych dokumentach niezbędnych przy przyznawaniu kredytu na zakup towarów i usług można odszukać w serwisie Santander Consumer Banku.
Pamiętaj, że decyzja o warunkach i przyznaniu kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji klienta, jest podejmowana każdorazowo przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu.