Wygodne i tanie podróżowanie z kartą kredytową

Podróżuj wygodnie z pomocą kart kredytowych Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Podczas wakacji chcemy przeżyć i zobaczyć jak najwięcej w rozsądnej cenie. Dziś dzięki popularnym aplikacjom, portalom i narzędziom finansowym, można wygodnie podróżować w stylu smart. Oto 7 sprawdzonych sposobów na sprytną organizację wyjazdów, nie tylko wakacyjnych

Przy planowaniu wakacyjnego budżetu, warto najpierw wziąć pod lupę  największe wydatki – transport, noclegi i przyjemności. Szybko okaże się, że są to obszary, w których można najwięcej zaoszczędzić, korzystając z powszechnie dostępnych rozwiązań.

 

  1. Gdzie tankować?

Jeśli wybierasz się w drogę autem, poświęć odrobinę czasu na przeanalizowanie aktualnych cen paliwa w krajach, przez które będziesz przejeżdżać – informacje te bez trudu znajdziesz w internecie. Może się okazać, że bardziej opłacalne będzie ruszenie z połową baku i zatrzymanie się na stacji benzynowej po drodze, niż tankowanie do pełna na sprawdzonej stacji w pobliżu domu. Ceny paliw są zależne od wielu czynników – międzynarodowych i krajowych. W momencie rozpoczynania podróży może się okazać, że na stację warto zajechać dopiero po przekroczeniu granicy. Może to być szczególnie opłacalne przy kierunkach wschodnich lub podczas wyprawy na Bałkany.  

 

  1. Czym lecieć?

Podróż samolotem może być jeszcze tańsza niż wyprawa samochodem. Wystarczy wybrać tanią linię lotniczą lub zdać się na wyszukiwarki połączeń. Może się okazać, że znajdą one dla Ciebie loty tradycyjnymi liniami, które będą w lepszej cenie niż połączenia liniami niskokosztowymi. A do tego, w razie czego, będziesz mógł skorzystać ze wskazówek ich pracowników i pomocy przed i w trakcie podróży.

 

  1. Jak latać przyjemniej?

Wszyscy posiadacze dowolnej karty Visa mogą skorzystać w podróży z dodatkowych udogodnień. Wystarczy zainstalować aplikację Visa Airport Companion Europe, by otrzymać dostęp do zniżek w punktach gastronomicznych na największych lotniskach. Ale to nie wszystko! Użytkownicy aplikacji mogą też korzystać z lotniskowych saloników wypoczynkowych. 

 

  1. Gdzie wynająć auto?

Jeżeli planujesz dłużej korzystać z auta podczas podróży to najlepiej będzie jeśli rozejrzysz się za jego wypożyczeniem jeszcze przed planowanym wyjazdem. Warto poświęcić trochę czasu, by korzystając z intuicyjnych porównywark znaleźć auto w dobrej cenie i ze sprawdzonej wypożyczalni. Po przylocie auto będzie na Ciebie czekać na wskazanym lotnisku – dzięki temu od razu możesz ruszyć w drogę. Pamiętaj tylko, by sprawdzić warunki ubezpieczenia oraz koszty dodatkowe (jak opłata za wypożyczenie bagażnika rowerowego lub fotelika dla dziecka, dopłata za młodego kierowcę czy opłata za oddanie auta w innym miejscu), które po zsumowaniu mogą być nawet większe od ceny wynajmu auta.

 

  1. Dlaczego warto płacić kartą kredytową?

Najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie ze sobą pewnej kwoty w gotówce oraz karty kredytowej. Przed wyjazdem sprawdź po jakim kursie Twój bank rozlicza transakcje i czy nie pobiera zbyt dużych opłat za przewalutowania. Na przykład w Santander Consumer Banku – banku od kredytów - kurs Euro rozliczany jest po korzystnym kursie Narodowego Banku Polskiego, a prowizja za przewalutowanie transakcji to 1,26%.  

 

  1. Gdzie spać?

Minęły już czasy, gdy noclegu szukało się na miejscu, bo tak było najszybciej i najtaniej. Obecnie zakwaterowanie najłatwiej znaleźć na jednym z portali grupujących hotele, hostele i apartamenty prywatne. Najlepszym przykładem mogą być serwisy takie jak booking.com czy w przypadku ofert krajowych nocowanie.pl, gdzie ofert jest naprawdę sporo i często można znaleźć nocleg w promocyjnej cenie. Inną drogą jest korzystanie prywatnych pokojów i mieszkań, dostępnych na serwisach typu airbnb.pl. To tylko jeden z przykładów platform łączących właścicieli mieszkań z osobami poszukującymi noclegu. Funkcjonuje w ramach tzw. ekonomii współdzielenia, nowego trendu, polegającego na dzieleniu się (za drobną opłatą) nieużywanymi zasobami z innymi osobami.

 

  1. Gdzie szukać informacji?

Podróżowanie to niezwykle popularny temat w sieci, gdzie znajdziecie setki blogów opisujących poszczególne destynacje oraz samą czynność podróżowania. To niezwykle inspirujące źródła porad z pierwszej ręki. Przed podróżą na pewno warto przeczytać kilka lub kilkanaście wpisów o miejscu docelowym, by odpowiednio się przygotować i dowiedzieć się, co warto zobaczyć.

Sposobów na podróżowanie w stylu smart jest więcej. Część z nich to uniwersalne wskazówki, które sprawdzą się w każdej części świata. Inne mają zastosowanie tylko w konkretnych miejscach. Przed wyruszeniem w trasę warto więc przeprowadzić dokładne rozpoznanie i odpowiednio się przygotować, aby wakacje były niezapomniane, możliwie tanie i jak najbardziej udane. W organizacji wyjazdów bliskich i dalekich pomoże także karta kredytowa Visa TubroKARTA, dzięki której możesz zyskać zwrot za paliwo i inne zakupy na całym świecie, w sumie nawet do 360 zł rocznie. Pamiętaj, że przyznanie karty kredytowej następuje po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej od  Santander Consumer Banku.

Polecane artykuły
Bezpieczne wakacje - Santander Consumer Bank

Zadbaj o bezpieczne wakacje

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Gdy wybieramy się na urlop, zawsze planujemy budżet, organizujemy transport i zastanawiamy się...
Czytaj więcej
Na wakacje z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku

Wakacje nie dla każdego Polaka

08 czerwca 2019 Blisko Ciebie
Polacy nie planują dużych wydatków w związku z rozpoczynającymi się wakacjami. Co czwarty...
Czytaj więcej
Zabierz w drogę TurboKARTĘ - kartę kredytową Visa Santander Consumer Banku

Zabierz w drogę TurboKARTĘ

21 czerwca 2018 Bank Możliwości
Wakacje to czas odpoczynku, relaksu, na które czekamy przez cały rok. Te dni po prostu muszą być...
Czytaj więcej