Kibicuj uczestnikom Biegu po Nowe Życie

Kibicuj uczestnikom Biegu po Nowe Życie

Sport to zdrowie. Doskonale o tym wiemy i  w ramach wielu inicjatyw  staramy się wspierać aktywnych fizycznie Polaków, którzy ćwiczą nie tylko dla nowych, lepszych wyników, ale także dla nowego, lepszego życia. Swojego i przede wszystkim innych. Santander Consumer Bank już po raz trzeci został partnerem generalnym Biegu po Nowe Życie – wyjątkowego projektu społecznego promującego działania prozdrowotne i edukację w zakresie transplantacji narządów

Polacy – miłośnicy aktywności fizycznej!

Uwielbiamy się ruszać. Według raportu „Aktywność fizyczna Polaków” opublikowanego przez Kantar TNS w 2015 roku, aż 60% Polaków przynajmniej raz w miesiącu podejmuje się aktywności fizycznej1. Najpopularniejsza jest oczywiście jazda na rowerze i bieganie, ale coraz większe uznanie zyskuje również… nordic walking.

Jeszcze kilka lat temu nordic walking był najbardziej popularny wśród seniorów. Nic dziwnego, bo to bezpieczna i niewymagająca perfekcyjnej kondycji forma aktywności fizycznej. Sport ten zyskuje jednak coraz większe grono zwolenników także wśród młodszych użytkowników. Nordic walking jako formę rekreacji wybrali uczestnicy  Biegu po Nowe Życie, który już trzeci raz Santander Consumer Bank wspiera jako partner generalny.

Bieg po Nowe Życie – o co chodzi?

Bieg po Nowe Życie to inicjatywa społeczna, której celem jest edukacja w zakresie transplantacji, upowszechnianie oświadczeń woli oraz promowanie świadomego dawstwa narządów. W wydarzeniu biorą udział gwiazdy świata filmu, teatru, muzyki i sportu oraz osoby, które żyją dzięki przeszczepionym narządom. Maszerują w sztafetach z kijami do nordic walking. Wydarzenia z tego cyklu odbywały się dotąd w centrum Wisły oraz w Łazienkach Królewskich i na warszawskim Bemowie.

Co każdy z nas, zwykłych ludzi może zrobić, by wspomóc ideę oddawania narządów? - Przede wszystkim, rozmawiajmy o tym. To dotyczy nie tylko przeszczepów od żywych dawców, ale także od dawców zmarłych. Niech nasi bliscy wiedzą, jakie mamy życzenie i czy chcemy po śmierci oddać swoje narządy, by uratować czyjeś życie. To bardzo ważne. Tylko przeszczep umożliwia powrót do normalnego życia we wszystkich jego przejawach, jak praca, podróże sport i życie rodzinne. A więc nie zabierajmy swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są tu na ziemi! - przekonuje profesor Andrzej Chmura, wybitny transplantolog, mentor i przyjaciel Biegu po Nowe Życie.

Mamy  w sobie niejedno życie

Najbliższy, 12. Bieg po Nowe Życie rozpoczyna się już w sobotę 7 kwietnia w Wiśle. W samo południe, na placu Bogumiła Hoffa odbędzie się wspólna rozgrzewka, a kwadrans później start sztafet . Więcej informacji o akcji i o niezwykłej idei, jaka jej towarzyszy można przeczytać na stronie: www.biegponowezycie.pl

Dołącz do naszej drużyny wspierającej transplantologię i kibicuj Biegowi po Nowe Życie w Wiśle!


[1] Aktywność sportowa Polaków. Raport z badania TNS Polska, http://www.tnsglobal.pl/wp-content/uploads/2015/10/TNS-Polska-Aktywno%C5%9B%C4%87-sportowa-Polak%C3%B3w.pdf, dostęp 12.03.2018 r.

 
Polecane artykuły
Santander Consumer Bank online

Bank pod ręką. Pieniądze nie tylko w kieszeni

19 marca 2018 Blisko Ciebie
Pieniądze zawsze warto mieć pod ręką - my, konsumenci przekonujemy się o tym każdego dnia. Zakupy...
Czytaj więcej
Stawiamy na ludzi, którzy się uśmiechają

Stawiamy na ludzi, którzy się uśmiechają

19 marca 2018 Poznaj nas
Jaka  jest dobra praca? Stabilna? Pełna wyzwań? Z godziwą płacą? To na pewno. Ale jest coś...
Czytaj więcej
Poradnik: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu

Poradnik: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu

19 marca 2018 Blisko Ciebie
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2017 roku w Polsce aż 94,8% przedsiębiorstw i 81,9%...
Czytaj więcej