Od dobrych kilkunastu lat kolejne sfery życia są transferowane do internetu. Jednak to nie jest przecież tak, że każde e-rozwiązanie bije na głowę swój odpowiednik z „analogowego świata”. Oto 5 rzeczy, które nie wzbudzają dylematów – w sieci są po prostu zdecydowanie lepsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze.
Tempo przemian cywilizacyjnych budzi zarówno ekscytację, jak i uzasadnione obawy o przyszłość. Kolejne rzeczy, zjawiska i czynności zyskują wersje cyfrowe, dostępne po podłączeniu się do sieci. Wśród faktycznie potrzebnych i korzystnych rozwiązań jest jednak sporo aplikacji i serwisów, których przydatność i sens budzą wątpliwości. Jak zatem wybrać wartościowe e-usługi? Wystarczy się zapoznać z poniższą listą.
Sprawa 1: jedzenie na dowóz
W czasie pandemii korzystanie z usług firm oferujących transport jedzenia z restauracji pod drzwi, było popularne jak nigdy dotąd. To po prostu wygodne i bezpieczne. Nawet w porównaniu do zamawiania posiłków drogą telefoniczną. W aplikacji mobilnej komponowanie zamówienia jest bardziej komfortowe, jego przebieg śledzi się w czasie rzeczywistym, a możliwość zaznaczenia opcji dostawy bezkontaktowej daje poczucie bezpieczeństwa. Warto też wspomnieć, że posiadacze TurboKARTY otrzymują zwrot 3% wartości zamawianego jedzenia w barach, restauracjach – także online – aż do 360 zł w ciągu roku, jeśli zapłacą za nie tą kartą kredytową Santander Consumer Banku – banku od kredytów.
Sprawa 2: oglądanie filmów
Kto skorzysta z bezpłatnego okresu próbnego na jednej ze streamingowych platform, raczej nie będzie chciał wracać do oglądanie filmów i seriali w tradycyjnej telewizji. Bogate biblioteki tytułów oraz elastyczność (play i pauzę wciskamy w dowolnym momencie) to największe zalety oglądania w trybie online. A przy kiepskiej pogodzie tego typu rozrywka może wygrać nawet z kinem.
Sprawa 3: zakupy
Kupowanie w sieci stało się tak popularne, że nie trzeba już do niego nikogo przekonywać. Jego zaletą jest wręcz nieograniczony wybór, niskie ceny i coraz szybsze opcje dostawy. Wielu sprzedawców oferuje także darmową wysyłkę i zwrot towarów. A jeśli na zakupy online poświęcimy trochę czasu, z pewnością nauczymy się wyszukiwać promocje, z których aż żal nie skorzystać.
Sprawa 4: korzystanie z biblioteki
Ebooki podbijają serca czytelników na całym świecie. W ostatnich miesiącach robiły to nawet szybciej i skuteczniej, ponieważ dużo czasu spędzaliśmy w domach, a tradycyjne biblioteki i księgarnie były zamknięte. Potem postępowaliśmy zgodnie z zasadami dystansu społecznego i nie w głowie nam były wizyty w takich placówkach. Książki elektroniczne (wypożyczane lub kupowane) okazały się dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze nawet od papierowych tomów, które można kupić online.
Sprawa 5: wzięcie kredytu
Wymienione wyżej sprawy wymagają pieniędzy.
Rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy online. Żeby z niego skorzystać, nie trzeba nigdzie wychodzić, jechać, czy stać w kolejce. W Santander Consumer Banku – banku od kredytów o kredyt bez wychodzenia z domu wygodnie zawnioskujemy np. w kuchni lub salonie. Cały proces odbędzie się w 100% online dzięki możliwości potwierdzenia naszej tożsamości za pomocą przelewu 1 złotowego. W trakcie procesu możemy zostać poproszeni o skan dowodu osobistego, czy przedstawienie zaświadczeń potwierdzających nasze dochody. Pieniądze na omówione w tym zestawieniu sprawy (i nie tylko!) mogą pojawić się u nas na koncie niedługo po zakończeniu wygodnego procesu online. A jeśli wolimy porozmawiać z konsultantem - bez problemu możemy skorzystać np. z Mistrzowskiego kredytu gotówkowego. Przez cały proces wygodnie przeprowadzi nas pracownik infolinii Santander Consumer Banku.