16. Bieg po Nowe Życie w nowej odsłonie - po raz kolejny udowodniliśmy, że wszystko jest możliwe

Bieg po Nowe Życie - relacja

21 czerwca, po raz pierwszy w formule online, odbył się 16. Bieg po Nowe Życie. 3,5 godziny transmisji telewizyjnej, 224 uczestników, w tym 84 osób po przeszczepieniu, 3 studia plenerowe (Wisła, Warszawa, Wrocław) - tak przebiegała kolejna edycja tej niezwykłej inicjatywy społecznej, w wyjątkowym, bo utrudnionym dla wszystkich czasie epidemii koronawirusa. Tym razem nie zabrakło również znanych osób, wspierających od lat to wydarzenie.

Transplantacja to nowe życie

W Biegu po Nowe Życie online wzięło udział kilkadziesiąt osób, które dzięki transplantacji otrzymały szansę na nowe życie. Celem tej inicjatywy jest edukacja, wspieranie polskiej transplantologii, przełamywanie barier społecznych i zachęcenie osób w każdym wieku do aktywnego uprawiania sportu. Bieg po Nowe Życie buduje społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów. Ideę promują aktorzy, muzycy, artyści, sportowcy, przedstawiciele nauki i mediów, którzy dwa razy w roku spotykają się w wyjątkowym marszu nordic walking z osobami po przeszczepieniu.

Aktorka Jolanta Fraszyńska i Tomasz Zieliński związani są z Biegiem po Nowe Życie w szczególny sposób. W 2000 roku Tomek dowiedział się, że cierpi na marskość wątroby spowodowaną wirusem żółtaczki typu B. Okazało się, że jedynym ratunkiem dla niego jest transplantacja wątroby. Został umieszczony na aktywnej liście osób oczekujących na przeszczep, a 2011 roku przeszedł transplantację wątroby. - Przed zabiegiem mój stan był taki, jakbym miał 90 lat, męczyłem się po kilkunastu krokach, miałem wodobrzusze. Po przeszczepieniu, po 6 tygodniach wróciłem do normalnego życia z energią, jakiej nie miałem od kilkunastu lat - opowiada Tomek. Gdyby nie transplantacja, Tomka by po prostu nie było.

A tak, żyje i robi wiele wspaniałych rzeczy. Warto dzielić się sobą i nie zabierać swoich organów do nieba, one tutaj są potrzebne - dodawała Jolanta Fraszyńska.

Piotr Kupicha, lider zespołu Feel opowiadał o Marcie, którą spotkał w Śląskim Centrum Chorób Serca. Ta wielka fanka zespołu czekała tam na transplantację serca, była w bardzo złym stanie. Dzień bo odwiedzinach zespołu okazało się, że znalazło się dla niej serce. Dziewczyna czuje się świetnie, wyszła za mąż, prowadzi aktywne życie .

Prof. Roman Danielewicz z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego zwrócił uwagę, jak ważne jest promowanie transplantacji nerek oraz fragmentów wątroby od żywych dawców. - Nie ma lepszego sposobu leczenia skrajnej niewydolności tych narządów – powiedział w studiu usytuowanym przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w warszawskiej dzielnicy Wilanów.

Dzięki zasięgowi i przesłaniu, Bieg po Nowe Życie wpisał się na listę najważniejszych polskich kampanii społecznych. Santander Consumer Bank – bank od kredytów – jest Generalnym Partnerem tej inicjatywy. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej https://transplantologia.info

Polecane artykuły
Lato korzyści z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Latem wybieraj korzystnie

10 lipca 2020 Bank Możliwości
W tym roku letni wypoczynek odbędzie się raczej w wersji lokalnej, ale to nie znaczy, że nie trzeba...
Czytaj więcej
Poradnik letniego relaksu - Mistrzowski kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Poradnik letniego relaksu

09 lipca 2020 Bank Możliwości
Wszelkiego rodzaju mistrzostwa sportowe zmieniły swoje zasady, więc o dobre wyniki musimy zawalczyć...
Czytaj więcej
Wirtualny Bieg po Oddech wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Pobiegnijmy razem w wirtualnym Biegu po Oddech

01 lipca 2020 Blisko Ciebie
Santander Consumer Bank, sponsor główny 5. Biegu po Oddech, zaprasza do udziału w tym niezwykłym...
Czytaj więcej