Obalamy mity o pracy w Contact Center

Obalamy mity o pracy w call center Santander Consumer Banku

Słyszałeś o tym, że praca w call center bywa zajęciem tymczasowym i mało ambitnym? Bez żadnych benefitów i możliwości rozwoju? Czas obalić największe mity dotyczące pracy w Contact Center. Praca w Santander Consumer Banku daje mnóstwo wiedzy na temat produktów bankowych, ale także uczy wielu praktycznych umiejętności takich jak skuteczna komunikacja czy współpraca zespołowa, nie tylko w obszarze zawodowym, ale również prywatnym. Sprawdź, jakie jeszcze zalety ma praca w Contact Center i przekonaj się, że nie jest taka straszna, jak ją malują.

Czym zajmują się pracownicy w Contact Center?

Praca w Contact Center cały czas ewoluuje, zwłaszcza jeżeli chodzi o zaplecze technologiczne oraz infrastrukturę techniczną, która jest coraz bardziej dynamiczna. Profesjonalne wprowadzenie do firmy, pakiet szkoleń, prywatna opieka medyczna, benefity sportowe, imprezy integracyjne, programy stażowe oraz elastyczny grafik przyciągają do pracy w Contact Center wielu pracowników w różnym wieku. Zajrzyjmy na chwilę za kulisy takiej pracy w Santander Consumer Banku.

Obsługę telefoniczną dzieli się na dwie części – połączenia przychodzące i połączenia wychodzące. Charakter wykonywanych obowiązków jest różny w zależności od danego zespołu. Tych z kolei w ramach bankowego zespołu contact center jest  kilka:

  • Zespół Sprzedaży – pomaga nowym klientom w banku w spełnianiu ich planów bądź pozyskaniu finansowania na ich cel
  • Zespół Obsługi Posprzedażowej – wspiera klientów w ich codziennych wyzwaniach i doradza podczas pojawiających się wątpliwości, np. związanych ze wcześniejszą spłatą kredytu. Pomaga także klientom w zakresie wniosków kredytowych na zakupy dokonywane w Internecie za pośrednictwem m.in. e-rat
  • Zespół Obsługi Windykacji – pomaga klientom, którzy mają opóźnienia w spłacie w znalezieniu się w tej niekomfortowej sytuacji
  • Zespół Depozytów – wspiera klientów w lokowaniu ich funduszy w ramach lokat dostępnych w Santander Consumer Banku
  • Zespół Badań Rynkowych – podczas swoich rozmów sprawdza, jakie aspekty codziennego funkcjonowania Santander Consumer Banku możemy poprawić.

Zdobywanie umiejętności krok po kroku

Jak w takim razie wygląda szkolenie początkujących pracowników? Czy są oni od pierwszych dni rzucani na głęboką wodę i odpowiadają na szczegółowe pytania dotyczące produktów bankowych? Oczywiście, że… nie. Za profesjonalne wdrożenie w wykonywane obowiązki odpowiada specjalnie stworzony Zespół Szkoleniowy, który składa się z konsultantów. Pomagają oni w poznaniu  nie tylko produktów i procesów bankowych ale także systemów, w których pracuje się na co dzień. Jak skutecznie komunikować się z klientami? Jak radzić sobie podczas trudnych rozmów? Jak wspierać klientów podczas rozmów? Na te i inne pytania nasi nowi koledzy i koleżanki poznają odpowiedź podczas praktycznych warsztatów, które poprowadzi nasz Zespół Trenerów CC. Oni dbają także o rozwój kompetencji miękkich, które przydadzą Ci się w wielu sytuacjach w życiu prywatnym.

Czy to tylko teoria? Zdecydowanie nie. Nasi szkolący eksperci  dbają o zachowanie równowagi pomiędzy teorią a praktyką – oprócz szkoleń twardych z procedur i działania aplikacji bankowych oraz otrzymania niezbędnych do wykonywania obowiązków certyfikatów.  Pierwsza rozmowa przez telefon to często spore wyzwanie. Dlatego zanim usłyszysz swojego pierwszego klienta przesłuchasz wiele przykładów rozmów. Pomogą Ci się one jeszcze lepiej przygotować do tej wyjątkowej chwili. Dlaczego wyjątkowej? Bo pomożesz w rozwiązaniu wielu problemów i wyzwań, z jakimi do nas dzwonią nasi klienci. Większość obaw mija z każdym kolejnym wykonanym lub odebranym połączeniem telefonicznym. Poza tym, nowi pracownicy mogą w pierwszych dniach skorzystać z rad i pomocy specjalnie do tego wyznaczonych osób. A koledzy i koleżanki z zespołu zawsze pomogą Ci w razie wątpliwości.

Ekipa Contact Center poza pracą

Praca w Contact Center Santander Consumer Banku to nie tylko ciągła obsługa telefoniczna klientów. Jako pracodawca oferujemy nie tylko umowę o pracę, ale także pakiet benefitów, takich jak:

  • prywatna opieka medyczna,
  • dofinansowanie do karty Multisport,
  • bezpłatna kawa dla pracowników,
  • dofinansowanie do kolonii dla dzieci,
  • imprezy integracyjne,
  • dofinansowanie do okularów,
  • prezenty świąteczne.

Ponadto, pracownicy mają możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach z nagrodami oraz innych atrakcjach, wśród których są:

  • Tydzień Santandera – coroczne specjalne wydarzenie, na którym pracownicy całego Banku mają okazję wziąć udział w różnych konkursach z nagrodami, akcjach charytatywnych, a przy okazji spotkać się ze znanymi osobami; zwieńczeniem tygodnia jest impreza firmowa,
  • imprezy andrzejkowe,
  • konkursy tematyczne z możliwością otrzymania gadżetów i upominków,
  • impreza dla dzieci Pracowników z konkursami i nagrodami pod hasłami „Zobacz, jak ja pracuję”; „Poznaj pracę w naszym Banku”; „Pokaż dziecku swoją pracę”, która pozwala dzieciom na podpatrzenie rodziców podczas pracy,
  • programy rozwojowe, np. Strefa Zaangażowanego Pracownika czy  . To Akademia Rozwoju Talentów
  • program wewnętrznych staży podczas których pracownicy mogą przez np. miesiąc spróbować pracy w innym departamencie Santander Consumer Banku. 

 

Elastyczny grafik i swobodny wybór rodzaju etatu

W  zależności od zespołu kandydaci do pracy mają możliwość wyboru jednej z kilku opcji: pracę na 1/2 etatu, 3/4 etatu, 7/8 etatu oraz cały etat. Pierwsza z nich gwarantuje najbardziej elastyczny grafik i jest polecana studentom dziennym, którzy swoje godziny pracy ustalają indywidualnie ze swoim przełożonym. Po pewnym czasie mogą uznać, że są gotowi na podniesienie wymiaru godzin pracy, co jest możliwe po rozmowie z kierownikiem danego zespołu. Warto zaznaczyć, że grafik pracy jest znany z miesięcznym wyprzedzeniem, dzięki czemu nie zdarzają się sytuacje, w których pracownicy dowiadują się o godzinach pracy z dnia na dzień.

Aby zapewnić ciągłą obsługę klienta Contact Center pracuje także w weekendy – w sobotę lub w przypadku Zespołu Obsługi Posprzedażowej – również w niedzielę (średnio 2 dni weekendowe w miesiącu, za każdy przepracowany dzień weekendowy pracownik odbiera sobie dzień wolnego w tygodniu). Charakteryzuje się ona normalnymi obowiązkami, ale ruch telefoniczny może być nieco mniejszy niż w dniu roboczym. Praca w nocy polega natomiast na obsłudze klientów, posiadających karty kredytowe, którzy mogą zadzwonić i zastrzec ją w razie zguby. Na nocnej zmianie, która trwa od godziny 18 do godziny 6 rano następnego dnia, pracuje najczęściej dwóch pracowników.

Jak widać, praca w Contact Center w Santander Consumer Banku przynosi wiele korzyści, niezależnie od wyzwań, jakie niesie nam. Pracownicy mają szansę poprawić lub udoskonalić swoje umiejętności komunikacyjne i poszerzyć wiedzę z obszaru produktów bankowych. Warto zainwestować w siebie i nie bać się postawić pierwszego kroku w Contact Center Chcesz porozmawiać z nami o pracy? Zadzwoń 71 358 2189** lub przejrzyj nasze ogłoszenie o naborze do zespołu posprzedażowego.

Polecane artykuły
8 kroków do pracy w Santander Consumer Banku

8 kroków do pracy w Santander Consumer Banku

15 maja 2019 Poznaj nas
Przyjaźni ludzie, wyjątkowa atmosfera, wyzwania, a także szansa na poszerzenie horyzontów  w...
Czytaj więcej
Top Employer 2019 dla Santander Consumer Banku

Top Employer 2019 dla Santander Consumer Banku

01 lutego 2019 Poznaj nas
Wieczór 31 stycznia to wyjątkowa chwila dla każdego z ponad 2 600 pracowników Santander...
Czytaj więcej
Stawiamy na ludzi, którzy się uśmiechają

Stawiamy na ludzi, którzy się uśmiechają

19 marca 2018 Poznaj nas
Jaka  jest dobra praca? Stabilna? Pełna wyzwań? Z godziwą płacą? To na pewno. Ale jest coś...
Czytaj więcej